12 Lip

Poker Wideo

Video Poker to specyficzne połączenie klasycznego pięciokartowego pokera i automatu typu one-armed bandit, które pojawiło się już w latach 90. Obecnie istnieje wiele różnych ciekawych odmian pokerów wideo, z czego możemy wspomnieć na przykład o Joker Poker, Tens or Better czy Deuces Wild. Największą popularność wśród doświadczonych graczy zdobył jednak Jacks or Better.

Reguły gry w Jacks or Better są zbliżone do klasycznego pokera, chociaż trochę mniej skomplikowane. Krótko mówiąc: po wybraniu opcji „Deal” gracz otrzymuje 5 kart oraz możliwość wymiany dowolnej z nich, a nawet wszystkich na nowy zestaw. Celem gracza jest skompletowanie takich kart, które zapewnią zwycięski układ, na przykład parę waletów. Wysokość wypłaty zależy tabeli wypłat – w każdym portalu kasynowym jest ona inna, różnią się one również w konkretnych wariantach pokera wideo.

Oczywiście Video Poker oferuje opcję gamble charakterystyczną dla automatów jednorękiego bandyty. Daje ona graczowi szansę na pomnożenie wygranych pieniędzy i w skrócie polega na odgadnięciu koloru zakrytej karty. Opcja gamble pojawia się zawsze po zwycięskim rozdaniu, ale nie jest obowiązkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *